طرح مکالمه نامحدود مسدود شد

در چند ماهه اخیر طرح های مختلفی از سوی اپراتورهای تلفن همراه با عنوان متفاوتی برای مکالمه نامحدود ارائه شده بود که به دستور رگولاتوری تمامی این طرح ها مسدود می شوند.

طرح مکالمه  "هدف رو بزن"، "مکالمه شگفت انگیز" و "دِکا" مسدود شد

طرح مکالمه نامحدود درون شبکه همراه اول، ایرانسل و رایتل با عناوین "هدف رو بزن"، "مکالمه شگفت انگیز" و "دِکا" با درخواست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به پایان رسید. 
 افزایش ضریب نفوذ پهنای باند در کشورها و گسترش روز به روز زیرساخت های ارتباطی زمینه استهلاک و نابودی خدمات پایه ارتباطی و جایگزینی آنها با خدمات دیتا را فراهم آورده است. 
این رویه جهانی، کار را به جایی رسانیده که اپراتورهای موبایل برای ادامه حیات اقتصادی خود اقدام به تمرکز روی توسعه خدمات مبتنی بر باند پهن و ارزش افزا کرده اند و از سویی، طرح هایی تشویقی به مشترکان خود از قبیل مکالمات و پیامک های نامحدود به ازای پرداختی ناچیز ارائه می دهند. 
اپراتورهای موبایل کشور ما نیز همسو با این رویه جهانی و کاهش ترافیک مکالماتی و پیامکی، طرح هایی تشویقی را ارائه می کنند تا به واسطه آنها ترافیک پایه را حفظ کنند. 
قطعا سود حاصل از خدمات پایه نظیر برقراری ارتباطات مکالماتی قابل قیاس با سرویس های دیتا نیست زیرا تعرفه پهنای باند چندین سال است که نزولی شده و نرخ کنونی قطعا گران تر از سال اینده خواهد بود لذا تجارت بر بستر پهنای باند اگر هوشمندانه نباشدف صرف پهنای باند سودی در پی نخواهد داشت. 
ارائه طرح "مکالمات نامحدود" درون شبکه از سوی سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل از جمله طرح های پیشگیرانه ای است که باب میل مشترکان ایرانی است و اپراتورها نیز مانور سنگینی روی این موضوع می دهند تا به این واسطه نظر مشترک را نسبت به شبکه ارتباطی خود جلب کنند. 
همراه اول تنها اپراتوری بود که طی فصول مختلف طرح "هدف رو بزن" را برای مشترکان دائمی و اعتباری خود به شکلی یکسان فعال و رقمی ناچیز را از مشترکان خود بابت برقراری مکالمات نامحدود ماهانه کرد.

مکالمه نامحدود ، هدف رو بزن ، مکالمه نامحدود همراه اول

مسدود شدن مکالمه نامحدود طرح های  "هدف رو بزن"، "مکالمه شگفت انگیز" و "دِکا"

بعد از این اپراتور، ایرانسل هم این طرح را برای مشترکان اعتباری خود فعال کرد تا بابت تماس نامحدود درون شبکه (تماس با ایرانسلی ها) مبلغی ناچیز را بپردازند. 
طرح دِکای رایتل هم به همین منظور فعال شد تا مشترکان این اپراتور نیز طعم مکالمات نامحدود درون شبکه را بچشند. 
تنها تفاوتی که در مکالمات نامحدود اپراتورها مشاهده می شد، گستردگی دامنه مکالماتی مشترکان همراه اول بود که اعم از دائمی و اعتباری می توانستند هم با همراه اول و هم تلفن های ثابت مکالمه کنند. 
رقمی هم که به هر یک از مشترکان توسط اپراتورها برای فعالسازی این طرح ارائه می شد، بسته به میزان کارکردشان بود و قطعا مشترک پرمصرف رقم بیشتری را نسبت به کم مصرف ها می پرداخت. 
اپراتورهای موبایل با توجه به اینکه پیش از فعالسازی طرح های خود باید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی را در جریان قرار دهند تا اقدامی ضدرقابتی به گفته کارشناسان این سازمان رخ ندهد، اکنون طرح های خود را به یکباره و هم زمان متوقف کرده اند. 
تب یکباره اپراتورها به نحوی عجیب فروکش می کند که بزرگترین اپراتورهای آمریکایی و اروپایی برای رضایت حال مشترکان خود در عصر خدمات موبایل پهن باند، کلیه تماس های درون شبکه خود را به عنوان ابزاری انگیزشی رایگان کرده اند تا به این شیوه علاوه بر جبران افت ترافیک در شبکه مکالماتی، بتوانند مشترکان خود را حفظ کنند. 
ایرانسل از 23 آذر ماه امکان مکالمه نامحدود درون شبکه (شگفت انگیز) را مسدود و به جای آن بسته های ترکیبی اعم از مکالمه، پیامک و اینترنت را در بازه های زمانی روزانه، هفتگی و ماهانه برای مشترکان جایگزین کرد. 
رایتل هم که کلا طرح دِکا را از لیست طرح های خود خط زده است و در توجیه این موضوع می گوید که دیگر مدت زمان ارائه آن سرویس سر آمده بود و مجبور شدیم، طرح را غیرفعال کنیم. 
اپراتور رایتل در پاسخ به این سوال که با اتمام مدت زمان عرضه طرح، خواسته یا ناخواسته باید جلوی آن را می گرفتید پس بحث اجبار در چیست؟ گفت: ظاهرا جلوی این طرح برای همه اپراتورها گرفته شده و تنها کار رایتل نیست. 
موضوع زمانی جالب می شود که *1000# را از خط همراه اول شماره گیری می کنید و دیگر خبری از مکالمه نامحدود درون شبکه نیست و تنها دو گزینه 1.مکالمه و 2. اینترنت نامحدود (شبانه) موجود است. 
حال با انتخاب گزینه یک عبارت "طرح مکالمه ویژه به زودی در اختیار مشترکان همراه اول قرار خواهد گرفت" بر روی صفحه گوشی نقش می بندد. 
حال با پیگیری این موضوع از سمت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی متوجه شدیم که درخواست از سمت این سازمان بوده و اپراتورها با آن موافقت کرده اند. 
رگولاتوری از اپراتورها خواسته تا جلوی اجرای طرح مکالمات نامحدود درون شبکه را بگیرند؛ البته به آنها گفته مشترکانی که هم اکنون از این طرح استفاده می کنند باید تا پایان یک ماه از آن بهره مند شوند اما طرح برای مشترکان جدید فعال نشود. 
در حالیکه هنوز مشخص نیست استدلال رگولاتوری از توقف این طرح چه بوده اما شنیده می شود که ظاهرا این کار برای جلوگیری از دامپینگ شدید و اقدامات ضدرقابتی، انجام شده است. 
با این حال مشترکان موبایل به گوش باشند که دیگر طرحی با عنوان مکالمه نامحدود تا اطلاع ثانوی وجود نخواهد داشت.

"مکالمه نامحدود" همراه اول و ایرانسل با دستور رگولاتوری مسدود شد

خبرگزاری تسنیم - مکالمه نامحدود با دستور رگولاتوری مسدود شد

www.tasnimnews.com/.../مکالمه-نامحدود-با-دستور-رگولاتوری-مسدود-شد
۱۶ ساعت پیش - طرح مکالمه نامحدود درون شبکه همراه اول، ایرانسل و رایتل با عناوین "هدف رو بزن"، "مکالمهشگفت‌انگیز" و "دِکا" با درخواست سازمان تنظیم مقررات و ...

مکالمه نامحدود با دستور رگولاتوری مسدود شد - سایت خبری ...

www.tabnak.ir › صفحه نخست › فناوری
۱۱ ساعت پیش - طرح مکالمه نامحدود درون شبکه همراه اول، ایرانسل و رایتل با عناوین.

هفت صبح | مکالمه نامحدود تلفن‌همراه مسدود شد

7sobh.com/content/72638/
۹ ساعت پیش - طرح مکالمه نامحدود درون شبکه همراه اول، ایرانسل و رایتل با عناوین «هدف رو بزن»، «مکالمهشگفت‌انگیز» و «دِکا» با درخواست سازمان تنظیم مقررات و ...

با دستور رگولاتوری، مکالمه نامحدود درون شبکه سه ... - زومیت

www.zoomit.ir/it-news/27473-unlimited-mobile-call
۸ ساعت پیش - تسنیم در گزارشی مدعی شده که ایرانسل از روز ۲۳ آذر امسال طرح مکالمه شگفت ... رگولاتوری از اپراتورها خواسته تا اجرای طرح تماس‌ نامحدود درون شبکه را ...

همراه اول - ورود به محدوده نامحدود

mci.ir/target2
در طرح مکالمه نامحدود، یک بسته هدیه برای مشترک فعال خواهد شد که با استفاده از آن، ... بسته ی یک ماهه پیامک نامحدود نیز به تازگی برای گروهی از مشترکین دائمی همراه ...

دولت بهار: مکالمه نامحدود با دستور رگولاتوری مسدود شد

www.dolatebahar.com/telex-203425.html
۸ ساعت پیش - دولت بهار: طرح مکالمه نامحدود درون شبکه همراه اول، ایرانسل و رایتل با عناوین "هدف رو بزن"، "مکالمه شگفت‌انگیز" و "دِکا" با درخواست سازمان تنظیم مقررات و ...

مکالمه نامحدود با دستور رگولاتوری مسدود شد - شهرخبر

www.shahrekhabar.com/analysis/145197084018110
۱۱ ساعت پیش - "مکالمه نامحدود" با دستور رگولاتوری مسدود شد. همراه اول تنها اپراتوری بود که طی فصول مختلف طرح "هدف رو بزن" را برای مشترکان دائمی و اعتباری خود ...

مکالمه نامحدود همراه اول و ایرانسل مسدود شد!؟ - پرشین وی

www.persianv.com/preview/320616.php
۱۰ ساعت پیش - طرح مکالمه نامحدود درون شبکه همراه اول، ایرانسل و رایتل با عناوین.

مکالمه نامحدود مسدود شد! | سیم کارت|سیم کارت همراه اول|خرید ...

0912sim.ir › اخبار سیم کارت
۹ ساعت پیش - طرح مکالمه نامحدود درون شبکه همراه اول، ایرانسل و رایتل با عناوین “هدف رو بزن”، “مکالمهشگفت‌انگیز” و “دِکا” با درخواست سازمان تنظیم مقررات و ...

مکالمه نامحدود اپراتورها مسدود شد | News File

newsfile.ir/news/مکالمه+نامحدود+اپراتورها+مسدود+شد
طرح مکالمه نامحدود درون شبکه همراه اول، ایرانسل و رایتل با عناوین "هدف رو بزن"، "مکالمه شگفت‌انگیز" و "دِکا" با درخواست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات.

طرح مکالمه نامحدود اپراتورهای همراه مسدود شد - Iran

irannews.shafaqna.com/FA/IR/569749
۱۰ ساعت پیش - طرح مکالمه نامحدود درون شبکه همراه اول، ایرانسل و رایتل با عناوین هدف رو بزن ، مکالمهشگفت‌انگیز و دِکا با درخواست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات ...

'مکالمه نامحدود' با دستور رگولاتوری مسدود شد - عصر ایران - ...

khabar.parsijoo.ir/.../showpost?pid...'مکالمه+نامحدود'...مسدود+شد...
۱۱ ساعت پیش - "مکالمه نامحدود" با دستور رگولاتوری مسدود شد. همراه اول تنها اپراتوری بود که طی فصول مختلف طرح "هدف رو بزن" را برای مشترکان دائمی و اعتباری خود ...

چرا سازمان تنظیم مقررات، مکالمه نامحدود با موبایل را مسدود کرد؟

www.entekhab.ir/fa/news/246318
۶ ساعت پیش - گفتنی است طرح های مکالمه نامحدود برای کاربرانی که اکنون از این طرح استفاده می کنند، تا پایان دوره تعریف شده همچنان باقی خواهد بود.